Prosinec 2016

Plno krásných nových bot na Milujeme-boty.cz

20. prosince 2016 v 17:07
Krásný podvečer, kde nakupujete rádi boty? Já byla včera v CCC a nic moc výběr, ale za to mega velké slevy. Připadají mi všechny boty kvalitně stejné, co se týká deichmman, reno, ccc či e-shopu milujeme-boty.cz. Takže je jedno, kde si boty koupím.
Dneska už jenom rychlá ukázka bot, právě z e-shopu www.milujeme-boty.cz, kde mají momentálně plno novinek, hlavně krásné válenky.
Článek je pouze a čistě z mé hlavy,není nikým sponzorovaný.

Dívka v ledu - Robert Bryndza

20. prosince 2016 v 16:59
Krásný den přeji, venku je opět ošklivě, ale mně to nevadí. Dnešek trávím v pelechu. Koukám na pohádky, mám zapálený YC vosk, už mi svítí stromeček a píšu články. Dneska prostě relaxuji, včera jsem si oslavu užila a ráno jsem pracovala. Takže si odpočinek zasloužím. Zítra mě čeká celý den v práci.
Dneska ráno jsem konečně dočetla knihu Dívka v ledu od spisovatele Robert Bryndza a rovnou jsem napsala recenzi, protože mám příběh v živé paměti. Musím říct, že je kniha celkově krásná a děj se mi moc líbil, sice je to detektivka, ale jednou za čas si nějaké to vyšetřování ráda přečtu.
Znáte knihu?
ANOTACE:
Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život.
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně.
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala?
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti.
Dopadne ho dříve, než udeří znovu?
Co já na anotaci:
Anotace mě zaujala, ale jak už jsem někde psala. Detektivky moc nečtu. Takže mě na knihu spíše nalákali lidi na instagramu a ta krásná obálka přispěla k tomu, abych ji měla v knihovně. Čtu tak nějak všechny žánry, ale detektivky čtu asi ze všech žánrů nejméně. Název Dívka v ledu se krásně hodí k zimě, takže to byla správná volba si ji přečíst právě teď.
RECENZE:
Nejprve bych chtěla říct, že se nemusíte bát tloušťky, protože je to taková ta kniha, do které se začtete a během půl hodiny máte zhltlou půlku knihy, protože se čte skoro sama, je napínavá a vyšetřování je velmi poutavé, zajímavé a opravdu čtenáře vtáhne do děje.
Podle mě je to klasická detektivka, kde se stane vražda a někdo ji vyšetřuje, celá kniha je o tom, jak se vyšetřuje vražda holky z bohaté rodiny, po nějakém čase se stane další vražda a nakonec se zjistí spojitost s jinými vraždami z minulosti. Takže je vyšetřování vážně napínavé a mně se moc líbilo. Dokonce je v knize i akčnost, protože vrah několikrát někoho napadne, jen je škoda, že myšlenky vraha jsou asi jen ve třech kapitolách, autor by mohl napsat více kapitol o tom, co říká a co dělá vrah.
Celou dobu jsem tipovala, kdo by mohl být vrah, v polovině knize jsem tipovala dva muže, a nakonec jsem se vážně trefila, kdo byl vrahem, ale neřekla bych, že je to hned poznat. Takže se nemusíte bát, že vraha odhalíte hned po prvních dvou kapitolách.
Ještě bych chtěla zmínit, to že se mi líbily krátké kapitoly. Mám ráda, když kniha obsahuje krátké kapitoly, protože si většinou čtu před spaním a nerada zavírám knihu s rozečtenou kapitolou.


Detektivku mohu všem doporučit, i když je to bichlička, tak stojí za to. Doufám, že další knihy od autora vyjdou, co nejdříve, protože jeho další detektivky si určitě pořídím. Párkrát za rok je fajn si přečíst nějakou skvělou detektivku a tato byla vážně dobrá.
Knihu Dívka v ledu mám z
Článek je pouze a čistě z m hlavy,není nikým sponzorován.
Sledovat mě můžete na:
http://ask.fm/veronicamitchel